Saksa hobused logo

Tere tulemast Saksa Hobuste koduleheküljele!

Saksa Hobused on pereettevõtmine. Sellega tegelevad taluperemees Urmas, perenaine Terje ja tütred Kärt ja Siret.

Urmas ja Terje tutvusid loomulikult ratsutamistrennis kunagises Tähtvere Ratsabaasis Tartus. Urmas tegeles kolmevõistlusega ja Terjele pakkus huvi koolisõit, aga ta on ka hüpanud ja isegi krossi sõitnud. Nii nad siis tegid sporti ja käisid väljas...

…ja 1980. aastal nad abiellusid. Sündis esimene tütar Kärt ja paari aasta pärast tütar Siret. Me elasime Luunjas. Urmas töötas Luunja ratsabaasis juhatajana, mida ta aitas hobustesse kiindunud sovhoosi direktoril üles ehitada. Terje töötas Tartus kindlustuses. 1986 aastal ostsime maja, elame siin praegugi. See maja on muutunud, sest inseneri mõtlemisega Urmas peab kogu aeg midagi ehitama ja midagi muutma. Kõik meie ehitiste plaanid on tema välja mõeldud.

90ndate alguses leidis Urmas tööd Soomes ja seal ta töötas ja teenis raha ja õppis talupidamist ja omandas teadmisi hobuste kohta. Urmas tuli tagasi teenitud raha ja uute ideedega…ja siis läks hullumajaks…:D

Ehitasime lauda asemele talli, vähendasime lammaste, sigade, mullikate, jäneste, nutriate, kanade arvu ja suurendasime hobuste hulka. Kasvatasime kaera ja heina oma loomade tarvis. Peagi ehitasime sauna ja selle teisele korrusele ruumi, mida saaks külalistele välja üürida. Pühendasime ainult hobustele. Ehitasime uue talli, et võtta üürihobuseid ja pidada ratsutamiskooli. Meie elu motoks kujunes: teha kõike, mis meeldib ja millega saab hästi ära elada.

Ratsakooli õpilaste arv on kasvanud mõnest õpilasest 60-70, olenevalt olukorrast. Muutunud on ka ratsutajate keskmine vanus, meie tegevusvaldkond on laienenud. Alates 2008.aastast on Saksa Ratsakool *** tärni ratsakool, mis tähendab kõige kõrgemat hinnangut.

Oleme saanud Luunja valla Kaunis Kodu tiitli 2002, Parim talu 2001, alternatiivne suund ja palju muid tiitleid.

Kodu on ehitatud selliseks, et oleks nii meil kui ka meie sõpradel seal mõnus aega veeta.

 

OLETE OODATUD!