Saksa hobused logo

Päev hobuste seltsis

Kui teil on vahel tunne, et te ei suuda enam elutempole vastu panna või kui te tahate lihtsalt mõnuleda ja hästi aega veeta, siis olete teretulnud Saksa Ratsatallu.

Tule veeda sõpradega, sugulastega, klassi või lasteaia rühmaga tore päev koos hobustega. Tutvus suure sõbraga algab tema puhastamisest ja harjamisest ning hobusele oma peo pealt kuivatatud leibade, porgandite või õunte andmisest. Enne treeninguid peab hobuse puhastama ja saduldama nii, et tal ei oleks teiste hobuste ees piinlik. Koos saduldame hobuse, vaatame kuidas näeb maailm välja veidi kõrgemalt – hobuse seljast. Saame teada, mis on ratsutamise peaasi ja kes võib ilma kaitsekiivrita ratsutada. Vaatame, milline on hobuse boks ehk tema isiklik tuba ja mis sinna kindlasti peab kuuluma – puhas aluspanu, hein, automaatjootja ning soolakivi juhuks kui elu magedaks läheb. Hobused ei erine palju inimestest – neil on oma solaarium ja dushiruum, sadularuum ja seal nimelised sadulad ja valjad, et kindlasti sassi ei läheks ja ikka omad selga-pähe saaks kui ratsutama minek.

Ratsutamine toimub olenevalt ilmast kas õues või sisemaneezis. Pikniku tarbeks saate ise kõik vajaliku kaasa võtta – pikniku võib ka pidada õues või halva ilma korral maneezi kohvikuruumis.

Õues on piknikuplatsi kõrval laste tarvis muruplats ning ronimiseks lasipuud. Kindlasti on vaja riietuda vastavalt ilmale – ei ole halba ilma on ainult mittevastavad riided.

Vankrisõit kahe või ühehobuse rakendiga mööda küla näitab elu võimalikkust väljaspool linna.

Hobustega koos olles maanduvad pinged, muutub tuju paremaks. Mõned väidavad isegi, et loomadega koos olemine noorendab. Tule kindlasti, sa ei kahetse – hobustega koosveedetud aeg on kindlasti kvaliteetne.

Helista ja lepi kokku telefonil 5137012 (Terje Saks) või kirjuta info@saksahobused.ee