Saksa hobused logo

Rakendisport

Tegemist on professionaalse ning sportlikele eesmärkidele suunatud rühmaga. Rühma võetakse inimesed, kellel on vaimselt ja füüsiliselt kõrge taluvuse piir. Treeningud toimuvad nii ratsakooli hobustel kui ka oma hobusega.

Hindu vaata Hinnakirjast

Rakendispordi võistlused Eestis

Tõlgitud rakendispordi määrustiku leiate Eesti Ratsaspordi Liidu kodulehelt. Pole enam mingeid takistusi korraldada rakendivõistlusi ja osaleda nendel 2009. aastal.

Järgnevalt on välja toodud mõned olulisemad punktid ja mööndused Eestis.

Võistlejate riietus on vaba, vastavalt fantaasiale, peab olema korrektne ja peakattega. Maratonis on kohustuslik kiiver ja alla 16.aastastel võistlejatel turvavest. Kutsaril on kohustuslikud kindad, piits ja põll.

Määrustiku osavõtu tingimuste osas kehtivad Eestis rakendispordi toimkonna (Jaanus Kallaste, Urmas Saks ja Tõnu Rähn) otsusega järgmised mööndused:

  • 4.aastased hobused võivad osaleda kahevõistluses (maneezisõit ja täpsussõit)
  • alates 5.aastast võivad hobused osaleda kolmevõistluses.

Kui hobune on vankri ette rakendatud, ei ole lubatud kasutada suulisteta valjaid. Koolisõidus ei ole lubatud kasutada kaitsmeid, pindesid, tugisidemeid. Võistlevatel hobustel peavad olema passid.

Määrustiku punktis 918 on toodud võistlussõiduki nõuded. Eestis on lubatud kasutada igasuguseid ajaloolisi ja kaasaegseid vankreid, kahe- ja neljarattalisi sõidukeid, kus leid on kohustuslikud. Kui leid puuduvad toob see võistlustel kaasa 10 miinuspunkti, aga lubatakse osaleda. Vankrite pikkus jääb vabaks. Vankriratastena on lubatud kasutada nii metall kui ka täispumbatavaid kummiga rattaid. Vankri laternate kasutamine on vabatahtlik, kuid reflektorid on kohustuslikud: ees 2 valget, küljepeal kollased ja kaks punast taga. Vankrid peavad olema tehniliselt korras ja puhtad.

Korraldajal peab olema kiirabiga kokkulepe, et oleks võistluste ajal vajadusel kättesaadav. Kohapeal peab olema esmaabi kohver vajalike esmaabi vahenditega. Maanteeametis peab olema võistlus registreeritud ja samuti veterinaarameti luba.

Eestis pole veel ametlikke rakendikohtunikke, selleks lubati kasutada ERL litsenseeritud koolisõidu ja takistussõidu kohtunikke. Valminud on koduleht www.rakendihobune.ee.