Ratsutamiskompleks

Treeningvõimalused sees

Vihmaste ja külmade ilmadega treenime sisemaneezis, mille suuruseks on 22 x 44m.

Lisaks on meil veidi väiksem soojendusmaneez (13 x 20m), mida peamiselt kasutame võistluste ajal või kordetamiseks, et ei segaks suures maneezis ratsutajaid.

 

Treeningvõimalused väljas

Nii palju kui võimalik viime treeninguid läbi õues. Peamiselt kasutame selleks suurt aiaga ääristatud liivaplatsi (40 x 80m), kus toimuvad ka enamus meie võistlustest.

Lisaks on meil väiksem liivaväljak (30 x 50m), kus saab läbi viia nii treeninguid kui ka võistluste ajal soojendusi. Liivaväljakute kõrval on suur krossiväljak, kus on krossitakistused nii ratsa- kui ka rakendihobustele. Sageli lõppevad meie treeningud väikese jalutuskäiguga maastikul, mida naudivad nii hobused kui ratsanikud.

Hobuste majutus

Suhtume oma hobustesse kui pereliikmetesse, mistõttu oleme üritanud neile luua parimad võimalikud tingimused. Igaaastase vajamineva heinakoguse kasvatame ise ja kaera ostame kohalikelt talumeestelt. 

Treeningus olevatele hobustele pakume majutusvõimalust ratsutamiskompleksis, kus on koplid kõikidele hobustele. Koplis saab elada astavalt soovile, kas eraldi või sõbraga koos. Bokse on võimalik rentida nii välis- kui ka sisetallis. Sisetalle on meil kaks - ülemine ja alumine tall. Ülemises tallis on sooja veega dushiruum ja solaarium hobustele.

Kasvavale, pensionil olevale või puhkust vajavale hobusele on 2 km kaugusel ratustamiskompleksist Varsatall. See on hobuse tõeline unistuste paradiis - suur karjamaa, vana savist ja maakivist arhailine hingega tall, saepuru aluspanu ja automaatjootjatega suured boksid. Suurel rohelisel karjamaal on puidust läbipaistvate katuseplaatidega varjualune suvel kuuma päikese ja sügiseti tuule kaitseks. Palju häid ja rahulikke sõpru, kellega koos kasvatada varssu või ise noore hobusena heaks sporthobuseks kasvada.

Kui sa hindad puhtust, korda ja oskad lugu pidada headest ratsutamistingimustest nii talvel kui suvel, siis oled teretulnud! Sulle leidub kindlasti vaba boksikoht!

 

Ruumid tähistamisteks ja koosviibimisteks

Kõikide võistluste ajal on meil alati avatud kohvik. Selleks on meil sisemaneežis eraldi köetav kohvikuruum vaatega võistlusväljakule. Õues on võistlusväljaku ääres eraldi majakene - Lille kohvik, mille kõrval on muruplats mängimiseks ning lõkkekoht grillimiseks.

Sünnipäevade, tähtpäevade jm koosviibimiste pidamiseks on võimalik lisaks kohvikuruumidele kasutada ka maneeži teisel korrusel asuvat köetavat ruumi, mis mahutab 30 inimest.

Saunamajas on esimesel korrusel saun, WC ja kaminaruum, mis mahutab kuni 10 inimest. Saunamaja teisel korrusel on voodid ööbimiseks.